Zimní  jednodenní zájezdy :

 

1.     23.  3. 2019   Termální lázně Bad Füssing 

2.     13. 4.  2019   Termální lázně Bad Füssing 

OBJEDNÁVKY ZASÍLEJTE NA MAILOVOU ADRESU  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  - jméno, telefon, mailovou adresu, místo nástupu 

 

 

Vážení,

další termín výletu do termálních lázní BAD FÜSSING – THERME II - je stanovený na 23. 03.  2019 - 5hodinový pobyt v termálním světě autobusem HEJNAL TURISMO s odjezdem z Ouběnic (8.15) a Dobříše (8.35), Příbrami (9.00) za  750,- Kč včetně vstupu do termálů a sirného bazénu , se zastávkou  v Pockingu na nákup potravin.

Návrat cca. 22.00 hod.

I tentokrát jsem zvolila variantu volného výběru termálních lázní, které byste mohli v Bad Füssingu navštívit. Platí, že EUROPA Therme II  doprovázím a kupuji vstupenky a platí cena 750,- Kč včetně vstupenky.     Pokud zvolíte THERMEEINS , SAUNA HOF /saunový svět/ či   JOHANESBAD, půjdete individuálně / Vstupenky si koupíte sami, platíte dopravu  450,- Kč / .

Autobus bude  stát v parku u kasína a do ThermeEins  a saunového světa je to jen 500 m, do JohanesBad 1 km - 12 min  chůze po hlavní třídě.

Lednový termín je již plně rezervován, zapisuji si jen případné náhradníky, neváhejte s přihlášením na únovorý či březnový termín.

Europa Therme – termální lázně a odpočinkové centrum
Přímo u lázeňského parku se nachází areál Europa Therme nabízející svým hostům pestré možnosti vyžití, které přispívá k celkovému blahodárnému pocitu těla a duše. V 27 až 40 stupňů horké vodě najdete odpočinek a plno bohatých zážitků. Patnáct různých bazénů tvoří 3 000 m² velký termální areál, který jen tak nikde nenajdete. K senzacím patří proudící kanál, vířivky, velký sirný plynový bazén, AeroSalzum, zařízení s infračervenou technikou a různorodá solária, a taktéž 200 m² velký bazén s atrakcemi jako např. ležení ve vzduchovém proudu, whirpooly a vířivka. Nově otevřený zrekonstruovaný saunový svět za příplatek 6 Eur.

JOHANESBAD   patří k největším termálním komplexům v Evropě:  4500 m 2 vodní plochy, 13 bazénů s teplotou vody 27-39 °C, léčivá voda vyvěrající z hloubky 1000 m, mající teplotu 56 °C , obsahující minerály a speciální síru, 5 saun / Finská 90°C, turecká lázeň 50°C, římská potní lázeň 50°C vlhkost vzduchu 50 % , indická křišťálová květinová lázeň 46°C, vlhkost vzduchu 80 %, potní komora °C, iglů-ledová jeskyně -3°C / , lagunu s mořkou solí v kombinaci se sírou, proudící kanál (1000 m dlouhý), termální masážní bazén s vlnobitím, hypertermální bazén, Kneipův bazén, terapeutický bazén pro pohyb ve vodě, masážní bazény, plavecký bazén, inhalační parní lázeň.

Cena 14,- Eur /dítě do 14 let 7,- eur/,    cena se sirným (hypertermal) bazénem 14,5 Eur,   sauna 12,- Eur,    lázně+sauna 18,- eur

THERMEeins
Lázeňský dvůr WEST
Kruhový bazén 37°C  Charakteristická je „ vodní houba“, fontána, která zdobí také erb Bad Füssingu. Integrovány jsou bublinkové bazény, masážní labutí krky a oblíbená masážní ulička, zde mohou být díky tlaku spodní vody masírovány různé svalové partie , Léčivý bazén v atriu 38°C  Své jméno převzal po jednom z nejstarších koupacích bazénů v Lázních I/Therme I. Do tohoto nadevše oblíbeného bazénu proudí lázeňská voda skrz okrajové trysky. Vzduch je protkán vůní síry. U jedné z termálních sprch je možno užít si této horké minerální vody přímo z pramene. Plavecký bazén 30°C - směr plavání po směru hodinových ručiček, 12mx20m, hloubka vody 1,35 m. Při potížích s páteří se obzvlášť doporučuje plavání na znak. Sirnatý plynný bazén 34°C - ve světlem zaplaveném a berevně uzpůsobeném "domu pramene" je sirnatý plynný bazén obzvláště oblíben. Každou půlhodinu a vždy v celou se zapínají na 15 minut podlahové trysky. Vzduchové bublinky víří vodu. Napjaté svaly se mohou krásně uvolnit. Terapeutický bazén - Termální voda je zde ochlazena na 34° C, což je příjemnější pro osoby s žilními problémy. Také tělesná zatížení jsou při těchto teplotách vody lépe snesitelná. Proto se právě v terapeutickém bazénu provádí naordinovaná cvičení.

Lázeňský dvůr MITTE
Šestiúhelníkový krytý bazén - zde se provádí cvičení v teplé termální vodě proti odporu vody pohybující se díky proudícím tryskám. Procvičí se svalstvo a klouby se zbaví zátěže. Četná lůžka na okraji bazénu zvou k odpočinku . Potápěčský bazén se studenou vodou a vodopádem 18 °C- Výměna horké termální lázně za studenou v potápěčském bazénu přináší obzvlášť osvěžující pocit. Bazén lichoběžníkového tvaru 34°C - Každou celou hodinu se koná oblíbená „Vodní gymnastika pro každého“. Labutí krky a masážní trysky na okraji bazénu nabízí další rozptýlení. Hloubka vody: 1,35 m.  Odpočinkový a polohový bazén 37 °C - Odpočinkový a polohový bazén s „ modrou květinkou“ a z ní proudící termální minerální vodou zprostředkovává zcela jedinečnou atmosféru. Napjaté svalstvo se uvolní v perličkových vodních lehátcích.  Slujový bazén - Vodopády v jeskyni, zvedající se od odpočinkového a polohového bazénu, proudí každé 4 minuty. Zatímco je tělo bezpečně obklopeno termální vodou, může být napjaté šíjové svalstvo masírováno pod mírným vodopádem. Šampaňská lázeň 37°C - V šampaňské lázni s nádherným výhledem na hlouběji položený odpočinkový a polohový bazén a slujový bazén perlí termální voda jako šampaňské.  Bazén s horkou vodou 42°C - Pobyt v bazénu s horkou vodou je obzvlášť oblíben. Díky tepelné energii se rozšiřují cévy. Dobrý tréning srdečního a oběhového systému. Osvěžující zábava. Střídavá studená a teplá koupel. Maximální délka pobytu: 10 minut. Rozsáhlá louka k ležení a k opalování - V lázeňském areálu Mitte se nachází  velká louka k ležení a opalování. Velká částečně zastřešená pergola nabízí místo pro milovníky spíše stinných míst.

Atrium parní lázně
Solná parní lázeň "Silentium" - Solná parní lázeň „Silentium“ po vzoru solné štoly vytvořena zcela v sněhobílém provedení. Podél skalních imitací, které upomínají na keltské kultovní místo Stonehenge, stoupá vzhůru horká pára. Vypařuje se zhruba 5% solný roztok pro inhalaci. V pravidelných destiminutových intervalech je odshora vypouštěna pára. Intenzivní zážitek. Uvolnění a vychutnání horké páry. Dobrý skutek pro dýchací cesty.  Parní lázeň "Mystérium" - Klasická parní lázeň „Mysterium“ s místy k sezení a lehátky je provedena tajuplně, v přítmí a s mystickým osvětlením. Stoupající pára zesiluje tuto jedinečnou a vyhledávanou atmosféru. Lázeňské sprchy a sprchy "Kneipp" - 4 sprchy „Kneipp“ k ochlazení. Mimoto v odděleném oddělení 3 sprchy opatřené originální termální vodou. Poznámka: Vstup do areálu parních Lázní I/Therme I je povolen jen v plavkách nebo plaveckém úboru

SAUNOVÝ AREÁL
Bramborová sauna - zde se konají při teplotě 60°C a 70% vlkosti vzduchu peelingové procedury ."JAGA" sauna 90°C se vyvinula z finské nálevové sauny a nadchne jistě nejen "pytláky", "lesníky", ale také mnohé "divoké kance". Samozřejmně jsou jednotlivé nálevové procedury náležitě představeny. S "pytláckými nálevy a nálevy Jaga" , s vůněmi lesa a pole, nazapomenutelným "halali" a tu a tam užitou mysliveckou hantýrkou se "Jaga" stává absolutním vrcholem zábavy pro hosty. Římská parní lázeň 45°C - v klembové parní lázni se můžete znova volně nadechnout a vychutnat povzbuzující působení éterických olejů.  Solná komora 40°C - prožijte pocit osvěžujícího mořského vánku a zakuste jedinečný účinek soli na těle a pokožce. Zhluboka se nadechněte -neboť jemně rozptýlená sůl působí jako mořský vzduch blahodárně na plíce a dýchací ústrojí. Se svým vyjímečným složením z životně důležitých minerálů a stopových prvků, posiluje zdraví a dobrou kondici, pozitivně působí na podrážděnou pokožku a alergie a efektivně podporuje samoregenerční proces. Sauna se seníkem 40°C - Pociťte blahodárné sálavé teplo ve spojení s vůní čerstvého sena. Kombinace, která posílí hlavně oběhový systém a podpoří prokrvení. Bylinná sauna s varným kotlíkem 65°C - proměňuje se paralelně se střídáním ročních dob a rozmazlí vás odpovídajícími étericky sladěnými vůněmi - od osvěžujících až po imunitu posilujících. Dřevěná světnička vykládána borovicí limba 60°C - pociťte vnitřní harmonii světa v naší zvukové sauně s vibrujícím hudebním zážitkem a stimulucími světelnými efekty. Světnička je finskou saunou s nízkými teplotami a vysokou vlhkostí vzduchu a tím je vhodná pro obzvlášť jemné pocení. Lázeňské zážitkové bazény - četné pryštící trysky a originální termální voda z léčivého pramene promění koupání v bazénu uprostřed areálu v pravý zážitek. Vychutnáte si teplou vodu minerální vodu na celém těle, krásný, osvobozující pocit. Lázeňská studna - zde proudí originální termální voda z Bad Füssingerského pramene. Tato voda s větším obsahem fluoridu je v rámci pitné kůry velmi vhodná (max. 0,5 litru za den) . Bazén pro ochlazení s vodopádem - po pobytu v sauně následuje nutné ochlazení na čerstvém vzduchu a pod svěží sprchou. Vystupňovat tento zážitek můžete při využití bublinkového studeného bazénu o teplotě 18 °C. Pro zkušené návštěvníky sauny neopominutelný zážitek.  Louka k ležení a opalování -  Velká louka v sauna-areálu chráněná před zraky nepovolaných a větrem zve k sluneční koupeli bez plavek. Uprostřed historických, umělecky vytesaných selských domů z 18.století se dostaví pocit útulného bezpečí. Ani v ráji by to nemohlo být hezčí.

Léčebná termální koupele a pohybová léčba (5hod) 12,50, děti a mladiství od 3 do 14 let 8,50 (jen s platným studentským průkazem, děti do 3 let zdarma)
5 hodin termální koupele a pobyt v sauna-areálu (kombinovaná vstupenka) 23,- Eur - s kombinovanou vstupenkou můžete dle libosti přecházet mezi lázněmi Thermeeins a sauna areálem.
Pokud si koupíte vstupenku v ThermeEINS za  12,5 EUr , bude vám při přechodu do sauny účtován poplatek  13 eur.


Zájezd se uskuteční v případě dostatečného počtu účastníků. Uzávěrka bude ve středu   13. 03. 2019. Po tomto termínu již peníze, v případě zrušení z Vaší strany, nevrátíme, můžete si najít náhradníka

V případě zrušení zájezdu z důvodů nedostatku účastníků, Vám ihned odešlu peníze zpět, či vám nabídnu další termín.

Objednávky zasílejte emailem  na      This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.     

- jméno účastníka, místo nástupu, emailovou adresu a telefon  a zvolenou variantu lázní

Kdykoliv mě neváhejte kontaktovat e-mailem,  SMS   na telefonním čísle 736 620 294

2.

Vážení,

další termín výletu je stanovený na 13. 04. 2019 , tentokrát s krátkým zastavením v Pasově, kde se projdeme do parku k soutoku 3 řek a centrem přes náměstí Domplatz, okolo katedrály Sv.Štěpána a dalších památek,  a budeme pokračovat  do termálních lázní BAD FÜSSING – THERME II  - 5hodinový pobyt v termálním světě autobusem HEJNAL TURISMO s odjezdem z Ouběnic (7.15) a Dobříše (7.35), Příbrami (8.00) za  800,- Kč včetně vstupu do termálů a sirného bazénu , se zastávkou  v Pockingu na nákup potravin.

Návrat cca. 22.30 hod.

I tentokrát jsem zvolila variantu volného výběru termálních lázní, které byste mohli v Bad Füssingu navštívit. Platí, že EUROPA Therme II  doprovázím a kupuji vstupenky a platí cena 800,- Kč včetně vstupenky.     Pokud zvolíte THERMEEINS , SAUNA HOF /saunový svět/ či   JOHANESBAD, půjdete individuálně / Vstupenky si koupíte sami, platíte dopravu  500,- Kč / .

Autobus bude  stát v parku u kasína a do ThermeEins  a saunového světa je to jen 500 m, do JohanesBad 1 km - 12 min  chůze po hlavní třídě.

Lednový termín je již plně rezervován, zapisuji si jen případné náhradníky, neváhejte s přihlášením na únorový,březnový či dubnový  termín.

Europa Therme – termální lázně a odpočinkové centrum
Přímo u lázeňského parku se nachází areál Europa Therme nabízející svým hostům pestré možnosti vyžití, které přispívá k celkovému blahodárnému pocitu těla a duše. V 27 až 40 stupňů horké vodě najdete odpočinek a plno bohatých zážitků. Patnáct různých bazénů tvoří 3 000 m² velký termální areál, který jen tak nikde nenajdete. K senzacím patří proudící kanál, vířivky, velký sirný plynový bazén, AeroSalzum, zařízení s infračervenou technikou a různorodá solária, a taktéž 200 m² velký bazén s atrakcemi jako např. ležení ve vzduchovém proudu, whirpooly a vířivka. Nově otevřený zrekonstruovaný saunový svět za příplatek 6 Eur.

JOHANESBAD   patří k největším termálním komplexům v Evropě:  4500 m 2 vodní plochy, 13 bazénů s teplotou vody 27-39 °C, léčivá voda vyvěrající z hloubky 1000 m, mající teplotu 56 °C , obsahující minerály a speciální síru, 5 saun / Finská 90°C, turecká lázeň 50°C, římská potní lázeň 50°C vlhkost vzduchu 50 % , indická křišťálová květinová lázeň 46°C, vlhkost vzduchu 80 %, potní komora °C, iglů-ledová jeskyně -3°C / , lagunu s mořkou solí v kombinaci se sírou, proudící kanál (1000 m dlouhý), termální masážní bazén s vlnobitím, hypertermální bazén, Kneipův bazén, terapeutický bazén pro pohyb ve vodě, masážní bazény, plavecký bazén, inhalační parní lázeň.

Cena 14,- Eur /dítě do 14 let 7,- eur/,    cena se sirným (hypertermal) bazénem 14,5 Eur,   sauna 12,- Eur,    lázně+sauna 18,- eur

THERMEeins
Lázeňský dvůr WEST
Kruhový bazén 37°C  Charakteristická je „ vodní houba“, fontána, která zdobí také erb Bad Füssingu. Integrovány jsou bublinkové bazény, masážní labutí krky a oblíbená masážní ulička, zde mohou být díky tlaku spodní vody masírovány různé svalové partie , Léčivý bazén v atriu 38°C  Své jméno převzal po jednom z nejstarších koupacích bazénů v Lázních I/Therme I. Do tohoto nadevše oblíbeného bazénu proudí lázeňská voda skrz okrajové trysky. Vzduch je protkán vůní síry. U jedné z termálních sprch je možno užít si této horké minerální vody přímo z pramene. Plavecký bazén 30°C - směr plavání po směru hodinových ručiček, 12mx20m, hloubka vody 1,35 m. Při potížích s páteří se obzvlášť doporučuje plavání na znak. Sirnatý plynný bazén 34°C - ve světlem zaplaveném a berevně uzpůsobeném "domu pramene" je sirnatý plynný bazén obzvláště oblíben. Každou půlhodinu a vždy v celou se zapínají na 15 minut podlahové trysky. Vzduchové bublinky víří vodu. Napjaté svaly se mohou krásně uvolnit. Terapeutický bazén - Termální voda je zde ochlazena na 34° C, což je příjemnější pro osoby s žilními problémy. Také tělesná zatížení jsou při těchto teplotách vody lépe snesitelná. Proto se právě v terapeutickém bazénu provádí naordinovaná cvičení.

Lázeňský dvůr MITTE
Šestiúhelníkový krytý bazén - zde se provádí cvičení v teplé termální vodě proti odporu vody pohybující se díky proudícím tryskám. Procvičí se svalstvo a klouby se zbaví zátěže. Četná lůžka na okraji bazénu zvou k odpočinku . Potápěčský bazén se studenou vodou a vodopádem 18 °C- Výměna horké termální lázně za studenou v potápěčském bazénu přináší obzvlášť osvěžující pocit. Bazén lichoběžníkového tvaru 34°C - Každou celou hodinu se koná oblíbená „Vodní gymnastika pro každého“. Labutí krky a masážní trysky na okraji bazénu nabízí další rozptýlení. Hloubka vody: 1,35 m.  Odpočinkový a polohový bazén 37 °C - Odpočinkový a polohový bazén s „ modrou květinkou“ a z ní proudící termální minerální vodou zprostředkovává zcela jedinečnou atmosféru. Napjaté svalstvo se uvolní v perličkových vodních lehátcích.  Slujový bazén - Vodopády v jeskyni, zvedající se od odpočinkového a polohového bazénu, proudí každé 4 minuty. Zatímco je tělo bezpečně obklopeno termální vodou, může být napjaté šíjové svalstvo masírováno pod mírným vodopádem. Šampaňská lázeň 37°C - V šampaňské lázni s nádherným výhledem na hlouběji položený odpočinkový a polohový bazén a slujový bazén perlí termální voda jako šampaňské.  Bazén s horkou vodou 42°C - Pobyt v bazénu s horkou vodou je obzvlášť oblíben. Díky tepelné energii se rozšiřují cévy. Dobrý tréning srdečního a oběhového systému. Osvěžující zábava. Střídavá studená a teplá koupel. Maximální délka pobytu: 10 minut. Rozsáhlá louka k ležení a k opalování - V lázeňském areálu Mitte se nachází  velká louka k ležení a opalování. Velká částečně zastřešená pergola nabízí místo pro milovníky spíše stinných míst.

Atrium parní lázně
Solná parní lázeň "Silentium" - Solná parní lázeň „Silentium“ po vzoru solné štoly vytvořena zcela v sněhobílém provedení. Podél skalních imitací, které upomínají na keltské kultovní místo Stonehenge, stoupá vzhůru horká pára. Vypařuje se zhruba 5% solný roztok pro inhalaci. V pravidelných destiminutových intervalech je odshora vypouštěna pára. Intenzivní zážitek. Uvolnění a vychutnání horké páry. Dobrý skutek pro dýchací cesty.  Parní lázeň "Mystérium" - Klasická parní lázeň „Mysterium“ s místy k sezení a lehátky je provedena tajuplně, v přítmí a s mystickým osvětlením. Stoupající pára zesiluje tuto jedinečnou a vyhledávanou atmosféru. Lázeňské sprchy a sprchy "Kneipp" - 4 sprchy „Kneipp“ k ochlazení. Mimoto v odděleném oddělení 3 sprchy opatřené originální termální vodou. Poznámka: Vstup do areálu parních Lázní I/Therme I je povolen jen v plavkách nebo plaveckém úboru

SAUNOVÝ AREÁL
Bramborová sauna - zde se konají při teplotě 60°C a 70% vlkosti vzduchu peelingové procedury ."JAGA" sauna 90°C se vyvinula z finské nálevové sauny a nadchne jistě nejen "pytláky", "lesníky", ale také mnohé "divoké kance". Samozřejmně jsou jednotlivé nálevové procedury náležitě představeny. S "pytláckými nálevy a nálevy Jaga" , s vůněmi lesa a pole, nazapomenutelným "halali" a tu a tam užitou mysliveckou hantýrkou se "Jaga" stává absolutním vrcholem zábavy pro hosty. Římská parní lázeň 45°C - v klembové parní lázni se můžete znova volně nadechnout a vychutnat povzbuzující působení éterických olejů.  Solná komora 40°C - prožijte pocit osvěžujícího mořského vánku a zakuste jedinečný účinek soli na těle a pokožce. Zhluboka se nadechněte -neboť jemně rozptýlená sůl působí jako mořský vzduch blahodárně na plíce a dýchací ústrojí. Se svým vyjímečným složením z životně důležitých minerálů a stopových prvků, posiluje zdraví a dobrou kondici, pozitivně působí na podrážděnou pokožku a alergie a efektivně podporuje samoregenerční proces. Sauna se seníkem 40°C - Pociťte blahodárné sálavé teplo ve spojení s vůní čerstvého sena. Kombinace, která posílí hlavně oběhový systém a podpoří prokrvení. Bylinná sauna s varným kotlíkem 65°C - proměňuje se paralelně se střídáním ročních dob a rozmazlí vás odpovídajícími étericky sladěnými vůněmi - od osvěžujících až po imunitu posilujících. Dřevěná světnička vykládána borovicí limba 60°C - pociťte vnitřní harmonii světa v naší zvukové sauně s vibrujícím hudebním zážitkem a stimulucími světelnými efekty. Světnička je finskou saunou s nízkými teplotami a vysokou vlhkostí vzduchu a tím je vhodná pro obzvlášť jemné pocení. Lázeňské zážitkové bazény - četné pryštící trysky a originální termální voda z léčivého pramene promění koupání v bazénu uprostřed areálu v pravý zážitek. Vychutnáte si teplou vodu minerální vodu na celém těle, krásný, osvobozující pocit. Lázeňská studna - zde proudí originální termální voda z Bad Füssingerského pramene. Tato voda s větším obsahem fluoridu je v rámci pitné kůry velmi vhodná (max. 0,5 litru za den) . Bazén pro ochlazení s vodopádem - po pobytu v sauně následuje nutné ochlazení na čerstvém vzduchu a pod svěží sprchou. Vystupňovat tento zážitek můžete při využití bublinkového studeného bazénu o teplotě 18 °C. Pro zkušené návštěvníky sauny neopominutelný zážitek.  Louka k ležení a opalování -  Velká louka v sauna-areálu chráněná před zraky nepovolaných a větrem zve k sluneční koupeli bez plavek. Uprostřed historických, umělecky vytesaných selských domů z 18.století se dostaví pocit útulného bezpečí. Ani v ráji by to nemohlo být hezčí.

Léčebná termální koupele a pohybová léčba (5hod) 12,50, děti a mladiství od 3 do 14 let 8,50 (jen s platným studentským průkazem, děti do 3 let zdarma)
5 hodin termální koupele a pobyt v sauna-areálu (kombinovaná vstupenka) 23,- Eur - s kombinovanou vstupenkou můžete dle libosti přecházet mezi lázněmi Thermeeins a sauna areálem.
Pokud si koupíte vstupenku v ThermeEINS za  12,5 EUr , bude vám při přechodu do sauny účtován poplatek  13 eur.


Zájezd se uskuteční v případě dostatečného počtu účastníků. Uzávěrka bude ve středu   3. 04. 2019. Po tomto termínu již peníze, v případě zrušení z Vaší strany, nevrátíme, můžete si najít náhradníka

V případě zrušení zájezdu z důvodů nedostatku účastníků, Vám ihned odešlu peníze zpět, či vám nabídnu další termín.

Objednávky zasílejte emailem  na      This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.     

- jméno účastníka, místo nástupu, emailovou adresu a telefon  a zvolenou variantu lázní