Podzim a předvánoční čas  2019

1.   12.10. 2019 Termální lázně Bad Füssing

2.   19.10. 2019 Výlet na hrad LOKET  a do KARLOVÝCH  VARŮ

3.   26. 10. 2019 Jindřichův Hradec a státní zámek Červená Lhota

4.   28.10. 2019 Termální vodní svět -  THERME ERDING ( u Mnichova)

5.   02.11. 2019 Termální lázně Bad Füssing

6.   09. 11. 2019 PRAHA - Pražský hrad - komentovaná prohlídka

7.   23.11. 2019  Drážďany  - vánoční nákupy v Realu , Drážďany - TK Maxx, Primark, Altmark, Galerie Centrum

8.   30.11. 2019  Pasov - adventní trhy  +  termální lázně Bad Füssing

9.   07.12. 2019  Drážďany - adventní trhy  (vánoční nákup)

10.  14.12. 2019  Pasov - adventní trhy + termální lázně

11.  28.12. 2019  Termální lázně Bad Füssing  - tip na vánoční dárek

 

OBJEDNÁVEJTE : emailem  na      This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.      - jméno účastníka, místo nástupu, emailovou adresu a telefon

U KAŽDÉHO VÝLETU PLATÍ  :  Zájezd se uskuteční v případě dostatečného počtu účastníků.  Po uzávěrce již peníze, v případě zrušení z Vaší strany, nevrátíme, můžete si najít náhradníka

V případě zrušení zájezdu z důvodů nedostatku účastníků, Vám ihned odešlu peníze zpět, či vám nabídnu další termín.

Na všechny výlety Vám mohu zaslat dárkovou poukázku.


Kdykoliv mě neváhejte kontaktovat e-mailem  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.,  SMS   na telefonním čísle 736 620 294

 


1.
První výlet do termálních lázní BAD FÜSSING – THERME II -  termín je stanovený na 12. 10.  2019 - 5hodinový pobyt v termálním světě autobusem HEJNAL TURISMO s odjezdem z Ouběnic (7.00) a Dobříše (7.25), Příbrami -  (8.00)  ul. Československé armády - autobusová zastávka naproti Finančnímu úřadu    - za  750,- Kč včetně vstupu do termálů a sirného bazénu , se zastávkou  v Pockingu na nákup potravin.
Návrat cca. 22.00 hod.

I tentokrát jsem zvolila variantu volného výběru termálních lázní, které byste mohli v Bad Füssingu navštívit. Platí, že EUROPA Therme II  doprovázím a kupuji vstupenky a platí cena 750,- Kč včetně vstupenky.     Pokud zvolíte THERMEEINS , SAUNA HOF /saunový svět/ či   JOHANESBAD, půjdete individuálně / Vstupenky si koupíte sami, platíte dopravu  450,- Kč / .

Autobus bude  stát v parku u kasína a do ThermeEins  a saunového světa je to jen 500 m, do JohanesBad 1 km - 12 min  chůze po hlavní třídě.

Neváhejte s přihlášením, zbývá posledních pár míst.

 

2.

Jednodenní výlet  19. 10. 2019   na hrad LOKET  a do  KARLOVÝCH VARŮ   autobusem HEJNAL TURISMO  za cenu  550,- Kč  s odjezdem z  Ouběnic 6.00, Příbram 6.25,  Dobříš 6.50.   Návrat cca 21-22.00.   Výletem vás bude doprovázet certifikovaná průvodkyně paní Iva Petřinová

Výlet začíná  v opevněném městě Loket se středověkým hradem na skalnatém ostrohu, kde si na své přijdou nejen milovníci historie, ale i záhad a tajemných příběhů. Odpoledne zavítáme  do našeho nejznámějšího lázeňského města s kolonádami, historickými hotely a horkými minerálními prameny vás okouzlí i jízdou lanovkou a vycházkovou trasou na proslulý Jelení skok i další nevšední vyhlídky. Opomenout nemůžeme ani symbol Karlových Varů v samém srdci města - Vřídlo tryskající do výšky 12 metrů!

 

Cena  550,- Kč zahrnuje dopravu luxusním autobusem HEJNAL TURISMO a průvodce.    Nezahrnuje vstupy do památek, stravu.
 

3.

Výlet v Čechách -  jednodenní výlet  26. 10. 2019  do Jindřichova Hradce a na státní zámek Červená Lhota   autobusem HEJNAL TURISMO  s odjezdem z  Ouběnic 7.00, Příbram 7.20,  Dobříš 7.45.   Návrat cca  19.00 hod.   Výletem vás bude doprovázet certifikovaná průvodkyně paní Iva Petřinová.                                    Cena  450,- Kč zahrnuje dopravu luxusním autobusem HEJNAL TURISMO a průvodce. Nezahrnuje vstupy do památek, stravu. 

Prohlídku historického centra města započneme nad rybníkem Vajgarem, nad nímž se tyčí jindřichohradecký hrad a zámek se zahradou a Rondelem. Tento hudební pavilon zakončuje základní prohlídkový okruh přibližující reprezentativní životní styl pánů z Hradce. Za vidění však stojí také Černá věž z hladomornou a dochovanou černou kuchyní.
Od zámku naše kroky povedou kolem bývalého zámeckého mlýna přestavěného Františkem Křižíkem na městskou elektrárnu k Domu gobelínů, kde si povíme o více než stoleté tradici jindřichohradeckých textilních dílen. Že je Jindřichův Hradec proslulý zejména betlemářskou tradicí, vás přesvědčí Krýzovy jesličky, nejvýznamnější exponát Muzea Jindřichohradecka a zároveň největší lidový mechanický betlém na světě.
Prohlídku historického jádra města ukončíme na náměstí s kostelem Nanebevzetí Panny Marie obklopeném ze všech stran výstavními renesančními domy. Právě tudy prochází 15. poledník východní délky.
Odtud se přesuneme k nejpohádkovějšímu českému zámku, na Červenou Lhotu. Před jeho prohlídkou bude čas na krátkou procházku kolem tohoto vodního zámku, který se stal kulisou tolika českým filmům a zejména pohádkám. Prohlídkový okruh vás překvapí svou útulností a vybaveností interiérů, které navozují pocit, jakoby majitel odešel z pokoje před několika okamžiky.

 

 

 

 

 4.
Vážení, pojeďte s námi do největších termálních lázní v Evropě THERME ERDING ( i když oni píší , že jsou největší na světě :-)  (osobně jsme vyzkoušeli a zhodnotili, že je lepší než TROPICAL ISLAND u Berlína) PODÍVEJTE SE NA JEJICH WEBOVÉ STRÁNKY
https://www.therme-erding.de/        nebo se zastavte v naší pobočce v Příbrami - INVIA - Jiráskovy sady 18 TRŽNICE - kde nechám letáky

Termín  jsme stanovili na státní svátek v pondělí 28.10. 2019 (protože víkendová vstupenka je dražší a mnohem víc lidí)  - 9hodinový pobyt v termálním světě autobusem HEJNAL TURISMO s odjezdem z Ouběnic (4.00), Příbrami  (4.25) -  ul. Československé armády - autobusová zastávka naproti Finančnímu úřadu,  Dobříše autobusová zastávka Sokolovna -  (4.50)            - za  650,- Kč doprava

Vstupenky si zakoupíte individuálně dle Vašeho výběru, základní stojí 34,- EUR (děti do tří let zdarma, od 3let není sleva)

Příplatek za VITALOASE  + 7,- Eur ,  VITALTHERME - SAUNEN  +  14,- Eur (od 16 let)

Pobyt od 10.00 , Odjezd  19.00,    Návrat  v pozdních nočních hodinách  (okolo půlnoci)

Šest tematických světů se rozprostírá na 185 tisících metrech čtverečních, termální pramen tryská z hloubky 2 350 metrů, je horký 63 stupňů Celsia a léčí všechno, co má co do činění s klouby, páteří, revmatem, kožními chorobami nebo úrazy.
Největší skluzavkový ráj v Evropě - Galaxy Erding - nabízí nejžhavější novinku a světový unikát - 3D skluzavku a další šílené tobogány - Černou mambu, Dravou řeku, Trychtýř, Magické oko, atd. Se základní vstupenkou za 34,- Eur můžete navštívit Termální lázně, vodní atrakce, venkovní bazény a vlnový bazén, který je opravdovým zážitkem (až dvoumetrové vlny). Za příplatek se dostanete do Vital Oase a saunového světa

5.
Další termín do termálních lázní v Německu  BAD FÜSSING – THERME II -   je stanovený na 2. 11.  2019 - 5hodinový pobyt v termálním světě autobusem HEJNAL TURISMO s odjezdem z Ouběnic (7.00) a Dobříše autobusová zastávka Sokolovna (7.25), Příbrami -  (8.00)  ul. Československé armády - autobusová zastávka naproti Finančnímu úřadu

- za  750,- Kč včetně vstupu do termálů a sirného bazénu , se zastávkou  v Pockingu na nákup potravin.

Návrat cca. 22.00 hod.


I tentokrát jsem zvolila variantu volného výběru termálních lázní, které byste mohli v Bad Füssingu navštívit. Platí, že EUROPA Therme II  doprovázím a kupuji vstupenky a platí cena 750,- Kč včetně vstupenky.     Pokud zvolíte THERMEEINS , SAUNA HOF /saunový svět/ či   JOHANESBAD, půjdete individuálně / Vstupenky si koupíte sami, platíte dopravu  450,- Kč / .

 

6.

Dovoluji si Vás pozvat na půldenní výlet  do Prahy - Pražský hrad - komentovaná prohlídka  certifikovaným průvodcem paní Ivou Petřinovou -  Starý královský palác, bazilika sv. Jiří, Zlatá ulička, katedrála sv. Víta -  dne  9. 11. 2019  autobusem HEJNAL TURISMO  za cenu  300,- Kč  s odjezdem z  Ouběnic 8.00, Příbram 8.20,  Dobříš 8.40   Návrat v odpoledních hodinách.

Cena  300,- Kč zahrnuje dopravu luxusním autobusem HEJNAL TURISMO a průvodce

Nezahrnuje vstup do Pražského hradu  trasa B 250,- Kč / senioři starší 65 let, mládež a studenti do 26 let  - 125,-


Pražský hrad

Přijměte pozvání na komentovanou prohlídku naší nejvýznamnější památky zapsané nejen na seznamu UNESCO, ale i v Guinessově knize rekordů jakožto největší obývaný hrad na světě. Z toho je jasné, že na naší vycházce prozkoumáme jen ty největší skvosty.

K Pražskému hradu dojdeme od Pohořelce, povíme si o tom, jak přišel ke svému jménu i o tom přilehlém Strahovském klášteře, který byl kdysi výstavnější než samotný Hrad.

Do samotného areálu vejdeme z Hradčanského náměstí; o nejstarší historii sahající 1000 let zpátky si řekneme u zbytků kostela Panny Marie, odkud budeme pokračovat přes hradní nádvoří k bazilice sv. Jiří. Tato prostá románská stavba má pro český národ velký duchovní význam, a proto bychom ji při svém putování rozhodně neměli opominout. Spatřit budete moci např. i hrob sv. Ludmily!

Odtud naše kroky povedou zpět ke katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kde zavzpomínáme na éru největší slávy českého království za panování císaře Karla IV. Pochopitelně si prohlédneme interiér této velkolepé stavby, při které se dozvíte mnoho zajímavostí z její minulosti. Pak už nás čeká krátké nahlédnutí do Vladislavského sálu a přilehlých prostor ve Starém královském paláci a jako perlička na závěr – citlivě zrekonstruovaná Zlatá ulička s domečky vestavěnými přímo do hradební zdi a známé věže jako Mihulka nebo Daliborka.

 

7.
Termín další jednodenky jsme stanovili na sobotu 23. 11. 2019, tentokrát  na  téma VÁNOČNÍ NÁKUPY v Drážďanech

Autobusem HEJNAL TURISMO  s odjezdem z Ouběnic 6.30,    Příbrami -  6.50  ul. Československé armády - autobusová zastávka naproti Finančnímu úřadu,     Dobříš autobusové nádraží  Sokolovna 7.10,   Praha Ženské domovy 8.00  za  cenu 450,- Kč  doprava. Odjezd z Drážďan je plánován na 18.00 hod a návrat okolo 21.00

Vyražte s námi na skvělé nákupy do vyhlášeného obchodního centra  PRIMARK  a  TK MAXX   v Drážďanech se zastávkou v obchodním centru REAL v Heidenau.

PROGRAM DNE:

• Zastávka v dopoledních hodinách v Heidenau - možnost nákupů:

Během dopoledne navštívíme nákupní centrum Real na okraji Heidenau. Nákupní centrum obchodního řetězce Real v Heidenau je největším obchodem tohoto typu v Sasku. Nabízí rozmanitý sortiment od potravin, vína, módy, sportovních potřeb včetně značkového oblečení.
Výhodou je platba kartou Visa, Maestro, MasterCard i českou korunou. Můžete využít i slevové kupony po přihlášení na www.real.de/cesko a získat tak různé výhody - 10% slevy.
Rovněž možnost návštěva obchodu ALDI - široká nabídka potravin za výhodné ceny se vyplatí. Nákup vyjde levněji než v supermarketech u nás. Rovněž je diskutovatelná kvalita potravin, pracích prášků apod. Naši "sousedé" i v těchto rozborech vedou. Navíc je v místě stále v provozu tzv. 1-eurový obchod s různým výprodejovým sortimentem.


• Příjezd do Drážďan (celé odpoledne na nákupy v Drážďanech)

Poté osobní volno na  ty nejlepší možnosti nákupů (event. památek).  Možnost nákupů v centru města: Primark, obchodní centrum ALTMARKT, GALERIE CENTRUM, KARSTADT

 

8.

Pojeďte si s námi užít první adventní sobotu do termálních lázní BAD FÜSSING – THERME II (5 hodinový pobyt v termálním světě ) se zastávkou v Pasově – prohlídkou historických památek a návštěvou vánočního trhu v centru - 30. listopadu 2019   - autobusem HEJNAL TURISMO s odjezdem z Ouběnic (6.00) a Dobříše Sokolovna (6.20), Příbrami ul. Československé armády - autobusová zastávka naproti Finančnímu úřadu (6.40) za 800,- Kč včetně vstupu do termálů, krátká zastávka na zpáteční cestě v Pockingu na nákup potravin.

Návrat cca. 22.00 hod.
Europa Therme – termální lázně a odpočinkové centrum

Přímo u lázeňského parku se nachází areál Europa Therme nabízející svým hostům pestré možnosti vyžití, které přispívá k celkovému blahodárnému pocitu těla a duše. V 27 až 40 stupňů horké vodě najdete odpočinek a plno bohatých zážitků. Patnáct různých bazénů tvoří 3 000 m² velký termální areál, který jen tak nikde nenajdete. K senzacím patří proudící kanál, vířivky, velký sirný plynový bazén, AeroSalzum příplatek 2 Eur, zařízení s infračervenou technikou a různorodá solária, a taktéž 200 m² velký bazén s atrakcemi jako např. ležení ve vzduchovém proudu, whirpooly a vířivka, nově zrekonstruovaný saunový svět - příplatek 6,- Eur
 

9.  Drážďany  - adventní trhy

termín další jednodenky jsme stanovili na sobotu 7. 12. 2019, tentokrát  na   ADVENT v Drážďanech , Štolová slavnost  a předvánoční nákupy ve světoznámém Primarku,   obchodní centrum ALTMARKT, GALERIE CENTRUM, KARSTADT 

Pojeďte s námi nasát adventní atmosféru na  nejstarší německý vánoční trh Striezelmarkt, na Romantický vánočním trh na náměstí u Drážďanského zámku, Středověký vánoční trh na nádvoří stáje Stallhof,  Tradiční vánoční trh  u kostela Frauenkirche, Advent na náměstí Neumarkt,  vánoční trh "Neustädter Gelichter", Augustův vánoční trh - mezinárodní vánoční trh - Hauptstrasse, mezi Zlatým jezdcem (Goldener Reiter) a náměstí Gomondai-Platz,  Drážďanské kouzlo horských chat na náměstí Postplatz ve stylu apres-ski,  Drážďanská zimní světla - vánoční trh na ulici Prager Strasse, vánoční trh fair trade v kostele Dreikönigskirche

Autobusem HEJNAL TURISMO  s odjezdem z Ouběnic 7.00, Příbram  7.20 - ul. Československé armády - autobusová zastávka naproti Finančnímu úřadu , Dobříš Sokolovna 7.40, Praha Ženské domovy 8.30  za  cenu 500,- Kč  doprava. Odjezd z Drážďan je plánován na 18.00 hod a návrat okolo 21.00

Cena obsahuje : dopravu + technický doprovod v buse

 

10. Pasov - adventní trhy + termální lázně Therme II -   Bad Füssing

Pojeďte si s námi užít  třetí adventní sobotu do termálních lázní BAD FÜSSING – THERME II (5 hodinový pobyt v termálním světě ) se zastávkou v Pasově – prohlídkou historických památek a návštěvou vánočního trhu v centru - 14. prosince 2019   - autobusem HEJNAL TURISMO s odjezdem z Ouběnic (6.00) a Dobříše Sokolovna (6.20), Příbrami ul. Československé armády - autobusová zastávka naproti Finančnímu úřadu (6.40) za 800,- Kč včetně vstupu do termálů, krátká zastávka na zpáteční cestě v Pockingu na nákup potravin.  Návrat cca. 22.00 hod.

 

11. Termální lázně Bad Füssing  TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK  - ZAŠLU POUKÁZKU
tentokrát sváteční  termín do termálních lázní v Německu  BAD FÜSSING – THERME II -   je stanovený na 28. 12.  2019 - 5hodinový pobyt v termálním světě autobusem HEJNAL TURISMO s odjezdem z Ouběnic (7.00) a Dobříše autobusová zastávka Sokolovna (7.25), Příbrami -  (8.00)  ul. Československé armády - autobusová zastávka naproti Finančnímu úřadu - za  800,- Kč včetně vstupu do termálů a sirného bazénu , se zastávkou  v Pockingu na nákup potravin.   Návrat cca. 22.00 hod.