Návštěva pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou a adventní trhů v Českých Budějovicích.

Vstupní brána zámku Hluboká nad Vltavou se s přicházející zimou nezavírá! Naopak, pro svoje návštěvníky otevírá „zimní návštěvní okruh“ v komornějších prostorách, jako jsou soukromá apartmá posledních generací majitelů zámku, kuřácký salon, jídelna, pracovna a chodby s loveckými trofejemi.

I metropole jižních Čech má co nabídnout v zimních měsících! Kromě míst, z nichž dýchá mnohasetletá historie, tu během adventu probíhají proslulé vánoční trhy s největším kluzištěm v bezprostřední blízkosti Samsonovy kašny. Náměstí Přemysla Otakara II. se svými úctyhodnými rozměry 133 x 133 m je ideálním místem pro desítky dřevěných stánků s pestrým vánočním sortimentem, občerstvením i tradičními řemeslníky s vlastnoručně vyráběnými produkty, ledové kluziště (brusle půjčují)

Zde strávíme odpoledne v příjemné atmosféře nadcházejících vánočních svátků po procházce historickým centrem, při níž nemůžeme minout Masné krámy, Solnici, dominikánský klášter nebo Černou věž, která dohlíží na dění na náměstí již od 16. století.

 

Vstupné na zámek Hluboká:

Zimní okruh - dospělí 180,- Kč / senior 65+ 140 Kč / mládež 18-25 let  140,- /  dítě 6 - 18 let  90,-  / do 6 let zdarma.    + 10,- Kč rezervační poplatek /osoba

 

Autobusem HEJNAL TURISMO s odjezdem z:

Ouběnice 7:40
Dobříš 8:00
Příbram 8:30

Návrat cca v 20:30 hod.   

Cena: 500,- Kč s DPH
Zahrnuje dopravu luxusním autobusem HEJNAL TURISMO a průvodce. Nezahrnuje vstupy.