hrad Rožmberk autobusem HEJNAL TURISMO

HRAD ROŽMBERK, LIPNO NAD VLTAVOU (stezka v korunách stromů, plavba parníkem) -  16. července 2022

Dominantou jihočeského města spjatého se slavným šlechtickým rodem Rožmberků, který přinesl prosperitu širokému okolí, je stejnojmenný hrad z pol. 13. století. Prohlídková trasa hradu nás přenese nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra, ale představí nám také rod Buqouyů, který hrad vlastnil až do konce 2. světové války. Zastavit se však neopomeneme ani u portrétu Bílé paní Perchty z Rožmberka, která se podle legend zjevovala na řadě jihočeských hradů a zámků.

Po kulturním zážitku se přesuneme do turistického letoviska v Lipně nad Vltavou, kde nejprve vystoupáme do korun stromů na vrcholu hory Kramolín v Lipně nad Vltavou. První stezka v korunách stromů na našem území vede po úzké dřevěné lávce, a přesto je zcela bezbariérová. Stezka v délce téměř 400 m je doplněna interaktivními tabulemi a je zakončena vyhlídkovou věží, ze které se naskýtá fantastický výhled na Lipenské jezero i vrcholky Alp.

Lipenské jezero z jiné perspektivy si užijeme při hodinové odpočinkové plavbě a celý výlet zakončíme v Dolní Vltavici, kde se budeme moci vykoupat.

Autobusem HEJNAL TURISMO  s odjezdem z Ouběnic 6.20 - sídlo firmy HEJNAL TURISMO Ouběnice 17,   z Dobříše Sokolovna 6.40 ,      z Příbrami  7.00 - ul. Československé armády - autobusová zastávka naproti Finančnímu úřadu    /  návrat  cca v 20.00 hod  

Cena  537,-  + 113,- DPH =  650,-  Kč  -   cena obsahuje dopravu + průvodce, nezahrnuje vstupy. Není nutné navštívit celý program, ani plavbu, je možné se dopravit do Dolní Vltavice busem , vykoupat se na místní pláži.

Vstupné:  hrad – 190 Kč (plné), 150 Kč (snížené). Dítě do 17 let 80,- Kč, mládež 18-24 let 150 Kč.  Stezka v korunách stromů – 235 Kč (vstupné), 65,- bus Kč   Plavba z Lipna do Dolní Vltavice  – 250,- Kč (plné),  125,- Kč (dítě do 15 let) - u stezky a plavby vyjednáme skupinovou slevu.    

Výletem vás bude provázet certifikovaná průvodkyně paní Iva Petřinová  

Zájezd se uskuteční v případě dostatečného počtu účastníků.   Uzávěrka bude v pondělí  11.7. 2022.