Bad Füssing zájezd autobusem HEJNAL TURISMO

 Europa Therme  II,    Johannesbad,   THERMEeins

 

PODROBNĚJI O JEDNOTLIVÝCH LÁZNÍCH :

Europa Therme   - vstupné 18 Eur , se sirným bazénem 19 Eur  / 5 hodin

Přímo u lázeňského parku se nachází areál Europa Therme nabízející svým hostům pestré možnosti vyžití, které přispívá k celkovému blahodárnému pocitu těla a duše. V 27 až 40 stupňů horké vodě najdete odpočinek a plno bohatých zážitků. Patnáct různých bazénů tvoří 3 000 m² velký termální areál, který jen tak nikde nenajdete.

Složení termální vody, které je v Evropě unikátní (teplota zdroje 56°C), spolu s dalšími faktory lázeňského pobytu způsobuje kompletní přenastavení organismu a tím obnovu vlastní obranyschopnosti  organismu.  Návštěvník, který tam jezdí,  aby se uzdravil, získá důvěru v léčivé účinky.Minerály a stopové prvky v termální vodě mají zvláštní význam pro léčebný účinek. Hřejivý efekt ve spojení s lepším prokrvením a zvýšeným odvodem škodlivých metabolických produktů vede k rychlému zmírnění příznaků a osvobození od bolesti v postižených částech těla, jako jsou klouby, páteř, svaly a nervy. 

Hned vedle krytého bazénu s kulovou žulovou fontánou se nachází AeroSalzum  - V budově připomínající salaš, v jejímž středu je osvětlená promoční věž s trnkovým porostem, neustále kropeným slanou vodou, se vejde až 20 osob. Mikrojemný solný aerosol je neustále rozprašován v krátkých intervalech prostřednictvím speciálního systému Venturiho trysek, který je srdcem AeroSalzum.

Podle hesla „dýchejte volně jako na moři“ vzniká klima jako na mořské pláži. Uklidňující zvuk moře umožňuje návštěvníkům změnit klima a činí z termálních lázní jedny z nejoblíbenějších  termálních lázní v Bavorsku  Velké krystaly soli za skleněnými tabulemi kombinují téma soli s moderními světelnými efekty. Barevné scénáře se zde v pomalém rytmu mění pomocí LED světelných pásů, což zprostředkovává klid a relaxaci.

Bazén se sirným plynem se nachází v novém křídle krytého bazénu, má vodní plochu cca 200 metrů čtverečních a je provozován s teplotou vody 35 - 36 stupňů C.

Termální voda napájená přímo z termálních lázní proudí 76 speciálními tryskami o teplotě 36 stupňů po povrchu těla a vede k rychlé hluboké relaxaci. Sirno-plynová koupel se jako lék osvědčila již dlouhou dobu a dala našim termálním lázním zvláštní místo mezi termálními lázněmi v Bavorsku  .

Dodatečný efekt je způsoben především dvěma efekty:  1. Rychlejší výměna tepla vede k silnější stimulaci prokrvení pokožky, což zrychluje a zvyšuje průtok minerálů kůží.   2.  Rychlé navození hlubokého tepla má za následek silnější relaxační účinek na svaly, který se projevuje výraznou úlevou od bolesti napjatých svalů a zvýšeným subjektivním pocitem únavy.

 

JOHANESBAD  

- denní vstupenka  23,- Eur /  kombinovaná se saunou  26,-  Eur  /    vstupenka na tři hodiny - 17,- Eur  /    jeden vstup do sauny pouze k denní vstupence za 7,5 Eur

patří k největším termálním komplexům v Evropě:  4500 m 2 vodní plochy, 13 bazénů s teplotou vody 27-39 °C, léčivá voda vyvěrající z hloubky 1000 m, mající teplotu 56 °C , obsahující minerály a speciální síru.      

Zvláštnosti  vysoce účinné termální minerální vody  :  Státem uznávaný léčivý pramen!   Termální svět je napájen naším pramenem Johannes. Chráněně uloženo mezi skalami Jura po tisíce let, zdroj pochází z hloubky více než 1000 metrů, denně kolem 800 000 litrů pramenité čerstvé, přírodní léčivé vody pro koupele v lázních Johannes Therme

    Velmi speciální síra! V naší léčivé vodě se optimálně vstřebává kůží a může tak rozvinout svůj hojivý, bolest tišící účinek přímo na nemocné části těla. Pokud se síra vstřebává kůží a průduškami, mohou se rozšířit drobné a drobné kožní cévky a kůže a svaly mohou být lépe prokrveny.

    Vysoká teplota zdroje 56°C ! Teplo v koupelích 27 až 39 °C dokáže hluboce uvolnit svaly i psychiku a působit proti bolesti.

    Tlak vody a vztlak!  Uveďte tělo do plovoucího stavu, uvolněte klouby, vazy, páteř a svaly. To umožňuje nové pohyby se sníženou hmotností. Navíc tlak vody a vztlak může mít pozitivní vliv na dýchání, krevní oběh a metabolismus.

    Speciální mineralizace! Zvýšený obsah minerálních látek a speciální kombinace minerálů

    (včetně fluoru) činí naši léčivou vodu tak jedinečnou.

    Hodnota pH v ideálním rozmezí!  V 7.21, což je v ideálním neutrálním pásmu

 Saunový svět  ve 2. patře  má na výběr: finskou saunu, římskou potní lázeň, osmanský lázeňský chrám, potní místnost Bad Füssing nebo parní lázeň z indických křišťálových květů. 

Intenzivní teplo sauny a parní lázně zvyšuje vaši vitalitu, působí relaxačně a má mnoho blahodárných účinků na organismus. Správné saunování může mimo jiné posílit imunitní systém a příznivě ovlivnit metabolismus, kardiovaskulární systém a krevní tlak.

Udělejte si pauzu mezi saunováním v  nových relaxačních místnostech nebo na naší střešní terase o rozloze 150 m2.  Vstup do sauny od 16 let.

 

 

THERMEeins   Vstupné   18,- EUR / 5  hodin , se saunovým světem 27.5 Eur 

THERME EINS je zdrojem Bad Füssing s velkou historií. Právě v roce 1938 se poprvé objevila legendární termální voda Bad Füssinger z hloubky 1 000 metrů. Ponořte se do rozmanité oblasti koupání a sauny a užijte si blahodárné účinky termální vody ve 12 termálních bazénech s teplotou vody od 18 ° do 42 ° C. Rozmanitost bazénů sahá od kulatého bazénu se slavnou  fontánou, vířivými bazény a masážní cestou až po jeskyně s vodopády k plaveckému bazénu a lichoběžníkovým bazénem s hodinovým „vodním aerobikem pro všechny“ pro aktivní lidi.

 Součástí THERMEeins je i  saunový svět  -     Saunový dvůr je venkovní areál, kde si můžete užít saunové místnosti :

1. Sklep na brambory 60° Celsia

2. Jagasauna 90° Celsia

3. Parní lázeň 45°Celsia

4. Perchtensauna 80°Celsia

5. Solnou jeskyni 40°Celsia

6. Senník 40°Celsia

7. Bylinkový pokoj 65°Celsia

8. Místnost Kamenná borovice  60°Celsia

9. Meditační  místnost

Dále venkovní termální bazén,  termální vodní fontánu , ochlazovací bazének s vodopádem, lehátka k odpočinku na trávě pod širým nebem. 

Saunový svět stojí rozhodně za návštěvu !!

 

Léčivé účinky termální vody mají vliv,   kromě dobré nálady ,    na :

Revmatické onemocnění

Poruchy srdce a krevního oběhu

Metabolická onemocnění

Následnou chirurgickou léčbu 

Poruchy páteře

Obecnou regeneraci

Oběhové poruchy 

 

KONTRAINDIKACE   Akutní záněty všeho druhu, těžké fyzické vyčerpání, infekční onemocnění včetně tuberkulózních procesů. Těžká, nevyvážená (dekompenzovaná) onemocnění srdce a krevního oběhu. Stav po infarktu (nejdříve po 9 měsících)