lyžařská jednodenka na Obertauern autobusem HEJNAL TURISMO

 lyžařská jednodenka do rakouských ALP

 

16. 03. 2024       Obertauern   - doprava 850,- Kč       

                        (1740-2350 m)   100 km sjezdovek        https://www.youtube.com/watch?v=wsRi28A1zXQ                                          

Cena zahrnuje dopravu a technický doprovod v buse,  nezahrnuje Skipas a pojištění.

Skipas  cena :  vybereme v autobuse

Obertauern : dospělí  53,- Eur,    mládež 2005,2006,2007 -  44,5 Eur (průkaz s fotografií)   a dítě narozeno 2008 a mladší - 29,50  Eur            + 2,- Eur vratná kauce

Odjezd Obertauern: Ouběnice 1.45  sídlo firmy HEJNAL TURISMO, kde si můžete nechat auto,  Příbram -  ČERPACÍ STANICE OMV na Evropské ulici  2.15

Příjezd do lyžař. střediska cca v 8-9 hod, technický doprovod nakoupí hromadně skipasy, celodenní lyžování do 16.30hod, odjezd v 17 hod, návrat do Ouběnic 22-23 hod.

V případě zájmu mi prosím zašlete mailem jména osob, e-mail. adresu,  telefon, nástupní místo     

Zájezd se uskuteční v případě dostatečného počtu účastníků                                        

Uzávěrka výletu bude v pátek 1.3. 2024

Po tomto termínu již peníze, v případě zrušení z vaší strany, nevrátíme. Můžete si za sebe najít náhradníka

V případě zrušení zájezdu z důvodu nedostatku účastníků, Vám ihned  odešlu peníze zpět.  

 

Pokud byste chtěli obdarovat někoho z Vašich blízkých, ráda Vám zašlu dárkový poukaz

 

Obertauern (1 740 m)  je epicentrem rušného lyžařského lunaparku, který má tak trochu francouzskou dispozici, ale rakouského ducha – ráno z autobusu 😉 přímo na svah, odpoledne na „přezkáčové“ apres-ski nebo do autobusu na svařák😉. Terény obepínají letovisko tak pevně, že jimi lze na lyžích kroužit kolem oběma směry, aniž by to vyžadovalo příliš nezábavného traverzování. Obertauern je zároveň jedním ze sněhově nejspolehlivějších neledovcových středisek Rakouska. Má dlouhou sezónu – od poloviny listopadu do začátku května.

Terény neohromí převýšením, ale překvapí svou pestrostí – lyžování je tak opravdu „barevné“. Sjezdovky obklopující dokola Obertauern se elegantně zakusují do členité terénní mísy s horskými loukami, řídkým lesem i skalisky. Samotný průsmyk leží již dost vysoko a z vrcholů panuje daleký rozhled, přitom členité a pohledné jsou i horské kulisy. Terén má navíc v sobě jistou dolomitskou malebnost, zvláště na Zehnerkaru, jejž zdobí vápencové štíty.

Severně orientované svahy Zehnerkaru a Gamsleitenu mají sportovní sklon a jejich sjezdovky jsou až o stupeň „tmavší“, než jak jsou značené. Černé „sešupy“ dominují i protilehlému Scheidbergu a Plattenkaru. Nejrušnější oblast kolem Seekarspitze pak zastupuje pomyslný „červený“ střed. Opravdu pohodové a nenáročné jsou jen přehledné louky Hochalm a Edelweissalm se slunečnou jižní orientací, příjemná je i hlavní červená promenáda z Grünwaldkopfu. Uprostřed arény hned nad městečkem je ještě menší „skrytý“ svah s 2sedačkou Sonnen.

Sjezdovky jsou proměnlivé, neustále se střídající strmější pasáže a krátké rovinky. Kratší délka tratí z nich dělá příjemné „jednohubky“, které ale nenudí – už díky tomu, že jakmile se některé po pár jízdách nasytíte, můžete přejet na další – všechny jsou propojeny do kompaktního okruhu, a to stále na dosah ubytovacího letoviska. Okružní safari zvané Tauernrunde vás zároveň protáhne prakticky po všech zdejších sjezdovkách. Ty jsou k sobě těsně přimknuté, takže na sebe velmi plynule navazují bez nezáživného traverzování – vysloveně přejezdové jsou jen přesuny z Edelweissalmu pod Hundskogel a z Gamsleitenu pod Scheidberg. Okruh se dá zvládnout klidně i dvakrát třikrát za den.