15.4.2023 VELIKONOČNÍ SKANZEN HLINSKO, MUZEUM MOTÝLŮ a BROUKŮ,  ZÁMEK ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - přihlašte se co nejdříve, výlet je již z poloviny obsazen 

 

Památková rezervace Betlém v Hlinsku je jednou z expozic Muzea v přírodě Vysočina, jediného muzea v přírodě v Pardubickém kraji. Jde o soubor roubených a zděných domků, které si tu v první polovině 18. století postavili drobní městští řemeslníci. V rámci prohlídkového okruhu navštívíme řemeslná obydlí typická pro zdejší region. Prohlédneme si dílnu a obydlí domácího tkalce, hračkáře nebo ševce, a to vše s velikonočním doprovodným programem, ukázkami obyčejů i výrobou tradičních předmětů.

V Hlinsku se můžete, jak občerstvit, tak využít čas k návštěvě nově otevřeného Muzea tropických motýlů a brouků, které je vzdáleno jen asi 5 minut chůze od skanzenu. V unikátní expozici jsou k vidění největší denní i noční motýli a hmyz z celého světa.

Výjimečná a překrásná architektura, která vás oslní hrou světel a stínů, harmonií i zvláštní atmosférou: to jsou stavby Jana Blažeje Santiniho, od jehož smrti letos uplyne rovných 300 let! S významným představitelem středoevropského vrcholného baroka se seznámíme ve Žďáru nad Sázavou, kde pod taktovkou cisterciáckého opata vytvořil svá vrcholná díla. Společně navštívíme bývalý klášter ze 13. století přebudovaný na nynější zámek Kinských, kde se snoubí živá historie s moderními prvky. Komentovaný prohlídkový okruh Po stopách Santiniho nás zavede do prelatury s rozsáhlou nástropní malbou, baziliky s druhou nejdelší chrámovou lodí na Moravě, konírny, rajského dvora i venkovních prostor. Každý architektonický prvek tu má svůj příběh!

Po exkurzi bude dostatek času pro individuální prohlídku místa; můžete pokračovat v návštěvě dalších zámeckých expozic či muzea nové generace, kde se zabaví celá rodina, anebo si vyšlápněte ke slavnému poutnímu areálu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Vstupné: prohlídkový okruh Řemeslnická obydlí ve skanzenu Betlém Hlinsko: 130 Kč/plné; 110 Kč/snížené; 70 Kč/děti do 15 let.   Muzeum MOTÝLŮ A BROUKŮ  130,- / student, senior 100,-      Skupinové vstupné na zámecký okruh ve Žďáru nad Sázavou: 120 Kč    - prohlídek se nemusíte zúčastnit 

Výlet s certifikovaným průvodcem paní Ivou Petřinovou autobusem HEJNAL TURISMO s odjezdem z Ouběnic 6.15, z Příbrami 6.40, z Dobříše 7.00 za cenu doprava 700,- Kč.   Návrat cca 20.30. Uzávěrka výletu bude ve čtvrtek 6.4.2023. 

Zájezd se uskuteční v případě dostatečného počtu účastníků.  Po uzávěrce již peníze, v případě zrušení z Vaší strany, nevrátíme, můžete si najít náhradníka. V případě zrušení zájezdu z důvodů nedostatku účastníků, Vám ihned odešleme peníze zpět. Na každý zájezd  vám můžeme vyrobit dárkovou poukázku nebo vystavíme dárkovou poukázku na jakoukoli částku, lze čerpat po celý rok.  Vystavíme i faktury pro zaměstnavatele.

OBJEDNÁVKY zasílejte naTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     - jméno, mailovou adresu, telefon, nástupní místo

Dana Hejnalová   736 620 294