Výlet do Třebíče autobusem HEJNAL TURISMO

19. 8. 2023 TŘEBÍČ – SLAVNOSTI 20. VÝROČÍ ZÁPISU DO UNESCO   

Třebíč si letos připomíná 20 let od zápisu svých památek na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO a během srpna ožije středověkými slavnostmi. Hlavním dějištěm oslav bude Podzámecká niva se středověkým městečkem, tradičními řemeslnými trhy, šermířskými souboji i historickým průvodem městem. Na sobotu je připraven bohatý kulturní program zakončený velkolepým ohňostrojem.

V rámci komentované prohlídky města si prohlédneme mimořádný soubor pamětihodností ve dvou rozdílných částech – židovské a křesťanské. Zcela neobvyklé sousedství křesťanské a židovské komunity dokládá, že oba tyto světy se mohou v klidu a míru rozvíjet vedle sebe. I to byl jeden z důvodů, proč byla bazilika sv. Prokopa a třebíčská židovská čtvrť se hřbitovem zapsány jako jeden celek na seznam UNESCO. Odpoledne bude patřit individuálnímu volnu k prozkoumání křivolakých uliček města, muzejních expozic v nově opraveném zámku, a především programu středověkých oslav.

Vstupné: společná vstupenka do baziliky sv. Prokopa a synagogy: 250 Kč/plné    190 Kč/snížené

Výlet s certifikovaným průvodcem paní Ivou Petřinovou -  autobusem HEJNAL TURISMO  s odjezdem z  Ouběnic  6.50,  Příbram 7.20, Dobříš autobusové nádraží - sokolovna 7.45 .       Návrat cca  20.00 hod.   Cena 578,- + 122,- DPH =  700,- Kč zahrnuje dopravu  a průvodce. Nezahrnuje vstupy.  Zájezd se uskuteční v případě dostatečného počtu účastníků.   Uzávěrka bude ve čtvrtek 10. srpna 2023

objednávky zasílejte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.     - jména účastníků, mailovou adresu, tel. kontakt a nástupní místo.