jízdárna Světce u Tachova autobusem HEJNAL TURISMO

Nedaleko západočeského Tachova leží malá osada Světce, oblíbené místo turistů, kde můžete navštívit monumentální stavbu jízdárny, druhé největší ve střední Evropě.

Tehdejší majitel panství, slavný generál Alfréd Windischgrätz ji nechal postavit v 2. polovině 19. století a už tehdy udivovala svou velkolepou architekturou a technickým řešením. Scházelo však málo a tato architektonická pamětihodnost byla srovnána se zemí. Dnes nádherně zrekonstruovaná památka byla zachráněna na poslední chvíli a v turistické sezóně 2024 otevírá své brány návštěvníkům! Na vlastní oči si prohlédnete rozlehlou vzdušnou halu s unikátním stropem s tzv. lucernou, která shora propouští světlo, salónky a knížecí lóže i zázemí pro koně (kovárnu, podkovárnu, kočárovou chodbu a další). 

S rodem Windischgrätzů se blíže seznámíme při odpolední prohlídce zámku Tachov, který v nedávné době prošel rozsáhlou rekonstrukcí a byl vybaven exponáty, které pamatují slavnou knížecí éru. Na zámeckém okruhu navštívíte sloupový vestibul s jednoramenným schodištěm, zámeckou kapli, žlutý salónek, přijímací salón s překrásnou štukovou výzdobou, knihovnu, loveckou chodbu i jídelnu. 

Společně si projdeme i historické centrum města obklopené mocnými hradbami s jednadvaceti věžemi, s několika kostely, památníkem husitského vítězství nad křižáky a Muzeem Českého lesa. 

Vstupné: Jízdárna Světce: 190,-Kč, zámek Tachov: 130,- Kč 

Výlet s certifikovaným průvodcem paní Ivou Petřinovou -  autobusem HEJNAL TURISMO  s odjezdem z  Ouběnic  6.50,  Příbram OMV na Evropské ulici 7.15, Příbram  autobusová zastávka Fibichova v Jinecké ulici  7.20,   Dobříš autobusové nádraží - sokolovna 7.40 .       Návrat cca  19.00 hod.   Cena   690,- Kč zahrnuje dopravu  a průvodce. Nezahrnuje vstupy.  Zájezd se uskuteční v případě dostatečného počtu účastníků.   Uzávěrka bude v pondělí  6. května 2024

Objednávky zasílejte na   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.    - jména účastníků, e-mailová adresa, telefon, nástupní místo 

Dana Hejnalová   736 620 294