FESTIVAL DECHOVÝCH ORCHESTRŮ FIJO 2024 +  komentovaná prohlídka městem Cheb a Františkovy Lázně

Město spojené s jedním z nejznámějších válečníků českých dějin Albrechtem z Valdštejna i kuriozitou v podobě 11 měšťanských domů přilepených k sobě nazývaných Špalíček – to je západočeský Cheb. A nejen to; mimořádně zachovalému centru města dominuje jedna z nejcennějších románských památek střední Evropy, Chebský hrad s Černou věží postavené z černého sopečného tufu. Místo úkladné vraždy již zmíněného Albrechta z Valdštejna je součástí chebského muzea, které nás zavede jak do jeho úmrtního pokoje, tak do Valdštejnovy obrazárny.

Návštěvu města nám zpestří program Mezinárodního festivalu dechových orchestrů FIJO 2024, který v těchto dnech v Chebu probíhá. Těšit se můžete na průvody městem, vystoupení folklórních souborů a orchestry i mažoretky od nás i ze zahraničí!

Odpoledne strávíme v malebném městečku Františkovy Lázně, oázy klidu uprostřed lesoparků. Zdejší prameny byly známé už ve středověk; kyselka se odtud donášela do Chebu a prodávala jako stolní voda. Šachovnicový půdorys a řada empírových a klasicistních budov dodnes vzbuzuje pocit, jako bychom se vrátili do starých časů monarchie. Společně dojdeme k symbolu města, soše Františka i k dalším významným lázeňským domům a pramenům. Budete mít dostatek času posedět v některé z příjemných kaváren a nasát správnou lázeňskou atmosféru či si vyšlápnout na rozhlednu Salingburg.

Výlet s certifikovaným průvodcem paní Ivou Petřinovou -  autobusem HEJNAL TURISMO  s odjezdem z  Ouběnic  6.30,  Příbram OMV na Evropské ulici 6.50, Příbram  autobusová zastávka Fibichova v Jinecké ulici  7.00,   Dobříš autobusové nádraží - sokolovna 7.15 .   Návrat cca  19.00 hod.   Cena   700,- Kč zahrnuje dopravu  a průvodce.  Zájezd se uskuteční v případě dostatečného počtu účastníků.   Uzávěrka bude v pátek  14. června 2024