vinobraní a prohlídka města Kadaň

23. 9. 2023  zámek Klášterec nad Ohří (porcelánová trasa) + vinobraní v Kadani (prohlídka města) 

Malebné městečko Klášterec nad Ohří v podhůří Krušných hor je od 18. století spojeno s porcelánem. Vznikla tu nejstarší porcelánka v českých zemích a po lopotných začátcích se ve vlastnictví rodu Thunů dočkala uznání i finanční prosperity. Produkovala jídelní soupravy pro císařský dvůr ve Vídni a dnes je klášterecká porcelánka s názvem Thun největším výrobcem porcelánu v Česku. Nejrozsáhlejší sbírku českého porcelánu si prohlédneme v sálech 1. patra kláštereckého zámku, projdeme se zámeckým parkem a ochutnáme Kláštereckou kyselku ve zdejších lázních.

Odpoledne strávíme v jednom z nejkrásnějších českých měst, v Kadani. Kadaň je krásné město, kam by měli zamířit všichni milovníci památek a kuriozit. Společně si projdeme historickou část města s nejlépe dochovanými hradbami u nás, Kadaňským hradem, pitoreskními Ptačími domky nebo Katovou uličkou, místy úzkou pouhých 66 cm. Gotický františkánský klášter s poutním kostelem Čtrnácti svatých pomocníků přešlapuje na prahu zápisu do UNESCO a přilehlý vinohrad na starých středověkých terasách je místem konání tradičního Svatováclavského vinobraní. Po celou sobotu budete moci v areálu kláštera sobotu sledovat průběh a zpracování hroznů a k dostání bude burčák, vinný mošt i kadaňské víno.

Vstupné: porcelánový okruh zámku Klášterec nad Ohří: 160 Kč/dospělí, 100 Kč/senioři, studenti

Výlet s certifikovaným průvodcem paní Ivou Petřinovou -  autobusem HEJNAL TURISMO  s odjezdem z  Ouběnic  6.30,  Příbram 6.50, Dobříš autobusové nádraží - sokolovna 7.15 .       Návrat cca  19.00 hod.   Cena 537,- + 113,- DPH =  650,- Kč zahrnuje dopravu  a průvodce. Nezahrnuje vstupy.  Zájezd se uskuteční v případě dostatečného počtu účastníků.   Uzávěrka bude ve čtvrtek 14. září  2023. 

Objednávky zasílejte na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   - jména účastníků, emailovou adresu, tel.kontakt,  nástupní místo  

Dana Hejnalová  736 620 294