hrad Pernštejn autobusem HEJNAL TURISO

2 volná míst,  a 10 míst pro zájemce o prohlídku pouze zahrady vily Tugendhat, o sousední vilu Löw-beer a Arnoldovu vilu,  a hrad Pernštejn 

Ikona světové architektury, památka UNESCO a vůbec první moderní vila v České republice, do níž mohla nahlédnout veřejnost – to všechno je brněnská vila Tugendhat. V jejích interiérech odhalíme také příběh rodiny Tugendhatovy, architekta Ludwiga Mies van der Rohe a naplnění snu o svobodě. Pozemek s působivým výhledem na centrum Brna, na němž nyní stojí slavná vila, dostala Greta Löw-Beer v roce 1929 darem od otce po sňatku s Fritzem Tugendhatem. Oba pocházeli z rodin významných moravských průmyslníků židovského původu a finance pro ně nehrály roli. Vila stála 5 mil. Kč a za takovou cenu se v té době dalo postavit 30 rodinných domů. Originalita vily spočívala především v obyvatelném nepřerušovaném prostoru a spojením interiéru s přírodou v zahradě, v možnosti spustit okna hlavního obytného prostory až do podlahy, a dalších, na svou dobu neuvěřitelných, technických vymoženostech. Další osudy domu i jejích obyvatel nijak radostné nebyly a v srpnu roku 1992 byla právě zde podepsána dohoda o rozdělení Československa.   (  cena vstupenky 400 Kč )

Prohlídky ve vile budou probíhat po 16 osobách.  V  době prohlídek celé 48 členné skupiny  je možné navštívit restauraci  ERA CAFE  v blízkosti vily  /550 m   -  na oběd. 

Dále je možné v tomto časovém prostoru navštívit jak zahradu vily Tugendhat, tak sousední zahradu vily Löw-beer -  zdarma.  Expozici SVĚT BRNĚNSKÉ BURŽOAZIE MEZI LÖW-BEER A TUGENDHAT  ve vile Löw-Beer si můžete prohlédnou individuálně za cenu 160,- Kč /  80,- snížené.    V zahradě vily Löw-Beer se můžete občerstvit v kavárně. 

V autobuse mohou cestovat i osoby, kterým by stačilo se podívat jen do  zahrady vily Tugendhat, do zahrady a  vily Löw-Beer, do nově zrekonstruované Arnoldovy vily a na hrad Pernštejn (bez prohlídky vily Tugendhat) 

Odpoledne se přesuneme na jeden z nejnavštěvovanějších a nejpohádkovějších moravských hradů, na Pernštejn. Na skále nad městysem Nedvědice se tyčí bezmála osm století a za celou svoji historii nebyl nikdy dobyt. Hrad po staletí patřil pánům z bohatého a vlivného rodu Pernštejnů se zubří hlavou v erbu, a od jejich dob zůstala podoba hradu téměř nezměněna. Obdivovat tak můžeme unikátně dochované středověké hradní sídlo na prohlídkové trase "Od gotiky do 20. století", která zahrnuje všechny důležité prostory hradního paláce. Další poklad se však rozkládá pod hradbami; komplex pernštejnských zahrad prošel kompletní revitalizací a roku 2021 se otevřel veřejnosti. Obnovená zahrada se rozkládá ve velmi netradičním horském terénu a její prohlídka je z toho důvodu poměrně fyzicky náročná. Návštěvníky provede různými světy; od pravidelné francouzské zahrady, přes angločínskou část až po lesní partie.

Hrad Pernštejn  -  1. Od gotiky do 20. století (základní okruh) -  provádí návštěvníka všemi důležitými prostorami a obdobími hradního paláce a poskytuje celkový přehled o vývoji hradu  vstupné  240,-/190,- Kč   vstupné do zahrad 120,-/100,-  

Cena doprava: 750,- Kč

Výlet s certifikovaným průvodcem paní Ivou Petřinovou -  autobusem HEJNAL TURISMO

Odjezd je z Ouběnic 5.15   hod , sídla firmy HEJNAL TURISMO Ouběnice 17

Příbrami -  5,30hod - ČERPACÍ STANICE OMV na Evropské ulici 

Příbram  5,40- autobusová zastávka Fibichova v Jinecké ulici

Dobříš - autobusové nádraží Sokolovna 6.00

Objednávky pro zájemce o hrad Pernštejn  zasílejte na zajezdy@hejnal-turismo,cz   - jména cestujících, telefon, mailovou adresu a nástupní místo.

Dana Hejnalová   736 620 294