hrad Pernštejn autobusem HEJNAL TURISO

PŘESNÝ DATUM zatím neznáme -záleží na tom, kdy nám vila potvrdí rezervaci 

Ikona světové architektury, památka UNESCO a vůbec první moderní vila v České republice, do níž mohla nahlédnout veřejnost – to všechno je brněnská vila Tugendhat. V jejích interiérech odhalíme také příběh rodiny Tugendhatovy, architekta Ludwiga Mies van der Rohe a naplnění snu o svobodě. Pozemek s působivým výhledem na centrum Brna, na němž nyní stojí slavná vila, dostala Greta Löw-Beer v roce 1929 darem od otce po sňatku s Fritzem Tugendhatem. Oba pocházeli z rodin významných moravských průmyslníků židovského původu a finance pro ně nehrály roli. Vila stála 5 mil. Kč a za takovou cenu se v té době dalo postavit 30 rodinných domů. Originalita vily spočívala především v obyvatelném nepřerušovaném prostoru a spojením interiéru s přírodou v zahradě, v možnosti spustit okna hlavního obytného prostory až do podlahy, a dalších, na svou dobu neuvěřitelných, technických vymoženostech. Další osudy domu i jejích obyvatel nijak radostné nebyly a v srpnu roku 1992 byla právě zde podepsána dohoda o rozdělení Československa.   (  cena vstupenky 450 Kč )

Prohlídky ve vile budou probíhat po 16 osobách.  V  době prohlídek celé 48 členné skupiny  je možné navštívit restauraci  ERA CAFE  v blízkosti vily  /550 m   -  na oběd. 

Dále je možné v tomto časovém prostoru navštívit jak zahradu vily Tugendhat, tak sousední zahradu vily Löw-beer -  zdarma.  Expozici SVĚT BRNĚNSKÉ BURŽOAZIE MEZI LÖW-BEER A TUGENDHAT  ve vile Löw-Beer si můžete prohlédnou individuálně za cenu 160,- Kč /  80,- snížené.    V zahradě vily Löw-Beer se můžete občerstvit v kavárně. 

V autobuse mohou cestovat i osoby, kterým by stačilo se podívat jen do  zahrady vily Tugendhat, do zahrady a  vily Löw-Beer,    a na hrad Pernštejn   (bez prohlídky vily Tugendhat) 

Hrad Pernštejn  -  1. Od gotiky do 20. století (základní okruh) -  provádí návštěvníka všemi důležitými prostorami a obdobími hradního paláce a poskytuje celkový přehled o vývoji hradu  vstupné  240,-/190,- Kč

Cena doprava: 750,- Kč

Výlet s certifikovaným průvodcem paní Ivou Petřinovou -  autobusem HEJNAL TURISMO

Odjezd je z Ouběnic 5.45   hod , sídla firmy HEJNAL TURISMO Ouběnice 17

Příbrami -  6.05 hod - ČERPACÍ STANICE OMV na Evropské ulici 

Příbram  6.10 - autobusová zastávka Fibichova v Jinecké ulici

Dobříš - autobusové nádraží Sokolovna 6.30