zámek Náměšť nad Oslavou - výlet autobusem HEJNAL TURISMO

7. 10.2023  SLOVANSKÁ EPOPEJ V MORAVSKÉM KRUMLOVĚ A ZÁMEK V NÁMĚŠTI NAD OSLAVOU    

Dopoledne strávíme na  zámku v Náměšti nad Oslavou, který je perlou renesančního stavitelství na Moravě. Honosné renesanční sídlo se dochovalo téměř v nezměněné podobě dodnes a zve vás k návštěvě reprezentačních prostor. Prohlédnout si budete moci vnitřní arkádové nádvoří a zámeckou kapli nebo prezidentskou pracovnu, která sloužívala prezidentu Benešovi při letních pobytech. Kromě jedinečného barokního mobiliáře můžete obdivovat zejména výjimečnou kolekci tapisérií a novinkou je expozice o stolování na zámku a nově zpřístupněná bývalá zimní zahrada s terasami.

Odpoledne strávíme na nedalekém zámku Moravský Krumlov  -    Cyklus 20 monumentálních obrazů inspirovaných slovanskou mytologií a dějinami Čechů, Moravanů a Slezanů věnoval Alfons Mucha hlavnímu městu s podmínkou, že pro epopej vystaví vlastní galerii. Jelikož se tomu tak dosud nestalo, Slovanská epopej je do roku 2026 umístěna na zámku Moravský Krumlov, jehož opravené prostory splňují přísná kritéria pro vystavení pláten a naplno zde vyniká hra světla a odstínů barev. Obrazy o rozměrech několika metrů je nejlepší si prohlížet jako jednotnou plochu a nechat jednotlivé výjevy postupně vyvstávat... užijete si tak vskutku dokonalou oslavu Slovanstva tak, jak si ji Mucha vysnil a během 18 let práce jí vtiskl konečnou podobu.

Vstupné:  200 Kč/os. na Slovanskou epopej  - komentovaná prohlídka s průvodcem

Zámek Náměšť nad Oslavou: 160 Kč/dospělý, 130 Kč (studenti, senioři), 50 Kč (děti a mládež 6 – 17 let)

Výlet s certifikovaným průvodcem paní Ivou Petřinovou - autobusem HEJNAL TURISMO  s odjezdem z Ouběnic 6.10 - sídlo firmy HEJNAL TURISMO Ouběnice 17,  z Příbrami autobusová zastávka Fibichova v Jinecké ulici 6.35,     z Dobříše Sokolovna 7.00   /  návrat  cca v 19.00 hod  

Cena  620,-  + 130,- DPH =  750,-  Kč  -   cena obsahuje dopravu + průvodce, nezahrnuje vstupy. 

Zájezd se uskuteční v případě dostatečného počtu účastníků.  Uzávěrka bude ve čtvrtek 28.9.2023